خانه / مطالب آموزشی / آموزش ورد ۲۰۱۳ قسمت نهم-انتخاب و حرکت در متن

آموزش ورد ۲۰۱۳ قسمت نهم-انتخاب و حرکت در متن

با استفاده از دکمه وسط موس(اسکرول) خود میتوانید در سند خود  حرکت کنید.اما برای انتخاب یک متن میتوانید با استفاده از درگ بر روی متن اقدام نمایید.

زمانی که نیاز دارید در چند مکان متفاوت مثل سطر اول و پنجم عمل انتخاب را انجام دهید کافی است پس از انتخاب سطر اول کلید Ctrl را پایین نگه دارید و به انتخاب سطر پنجم بپردازید.

برای انتخاب یک کلمه کافی است تا روی آن دوبار کلیک(دابل کلیک) کنید اما برای انتخاب یک جمله میبایست ابتدا کلید Ctrl را پایین نگه داشته سپس تنها با یک کلیک در هر کجای جمله،آن جمله را به انتخاب در بیاورید.برای انتخاب قسمتی از یک پاراگراف میله چشمک زن را در محلی از  پاراگراف قرار داده و سپس سه بار پیاپی کلیک کنید.

برای انتخاب قسمت زیادی از یک متن در نقطه شروع کلیک و سپس با پایین نگه داشتن کلید Shift در انتهای قسمت انتخابی مورد نظر خود کلیک نمایید.

دکمه End ،میله چشمک زن را به انتهای خط جاری برده  و با فشردن همزمان دکمه های Ctrl+End میله چشمک زن به انتهای سند جهش میکند.دکمه Home  میله چشمک زن را به ابتدای خط جاری برده و با فشردن همزمان دکمه های Ctrl+Home میله چشمک زن را به ابتدای سند جهش میکند.

دکمه Page Up میله چشمک زن را به اندازه یک صفح به سمت بالا سوق میدهد و دکمه Page Down امکان عکس این عمل را فراهم فراهم میکند.دکمه های ترکیبی Ctrl+Page Upمیله چشمک زن را به ابتدای سند منتقل میکند و دکمه های ترکیبی Ctrl+Page Down میله چشمک زن را به انتهای سند منتقل میکند.

برای انتخاب یک پاراگراف میتوان در ابتدای آن دکمه های Shift+Ctrl را فشرده و سپس مکان نمای بالا یا پایین پاراگراف خود را به حالت انتخاب دربیاورید.

برای انتخاب تمامی محتوای سند میتوانید از دکمه های ترکییی Ctrl+A استفاده نمایید.

درباره ی mohammad06

مطلب پیشنهادی

آموزش ورد ۲۰۱۳ قسمت ششم-ذخیره سند

در ذخیره یک سند Word دو حالت وجود دارد: ۱-زمانی که شما بخواهید سند خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *