خانه > مطالب آموزشی > آموزش ورد 2013 قسمت هشتم-وارد کردن متن

آموزش ورد 2013 قسمت هشتم-وارد کردن متن

برای وارد کردن متن در یک سند،کافی است نشانگر موس را به مکان مورد نظر برده و کلیک کنید.آنگاه میتوانیم متن مورد نظر را به صورت فارسی یا انگلیسی وارد کنید.به طور پیش فرض نرم افزار به صورت انگلیسی تایپ میکند(بستگی به صفحه کلید ویندوز دارد).

موقعی که شما شروع به کار میکنید و کلید ها را از روی صفحه کلید می فشارید،متن شما شروع به درج شدن میکند.در وارد کردن کلمات باید بدانید که برای تایپ کردن حروف بزرگ شما میتوانید با پایین نگه داشتن کلید Shift به درج حروف بپردازید.اما اگر نیاز است که چندین حرف یا کلمه را به صورت حروف بزرگ وارد کنید و پایین نگه داشتن Shift برای شما سخت است میتوانید یکبار کلید Caps Lock را بفشارید و بعد به درج متن با حروف بزرگ بپردازید.

بعد از اینکه به انتهای هر خط رسیدید نرم افزار به صورت خودکار به سطر بعد منتقل میشوید،در صورتی که در هرجای سند خواستید به سطر بعد بروید میتوانید از کلید Enter استفاده کنید.

*  چنانچه در وارد کردن متن دچار اشتباه شدید، میتوانید  از کلید Backspace برای پاک کردن حروف استفاده نمایید.

*  با استفاده از کلید Space بین کلمات میتوانید  فاصله  ایجاد کنید.

*  برای ایجاد متون فارسی کلید های Alt + Shift را بفشارید .

همانطور که ملاحظه  میکنید درج متن از سمت چپ صورت میگیرد اما شما نیاز دارید تا نحوه درج از سمت راست صورت گیرد و همچنین بتوانید درج متون انگلیسی  را نیز به صورت صحیح در لابه لای متن فارسسی خود داشته باشید در سربرگ Home  در قسمت Paragraph آیکونRight To Left Text Direction  را فعال کنید یا اینکه کلید های ترکیبی Ctrl + Shift را بفشارید:

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک وبسایت دمو است و با هدف تست ساخته شده است، هیچ‌یک از محصولات موجود در سایت برای فروش نبوده و امکان خرید از این وبسایت وجود ندارد. رد کردن