خانه / مطالب آموزشی / پاورپوینت 2013 / آموزش پاورپویینت ۲۰۱۳ قسمت نهم-نمایش و مرتب سازی اسلاید ها

آموزش پاورپویینت ۲۰۱۳ قسمت نهم-نمایش و مرتب سازی اسلاید ها

قبل از پرداختن به هرگونه فعالیت در PowerPoint شما نیاز دارید تا اندازه محیط کاری خود را به اندازه مطلوب خود برسانید.بدین منظور در ابتدا به تمامی گزینه های سربرگ View میپردازیم.

اولین بخش در سربرگ View بخش Presentation است:

نخستین گزینه این بخش رایج ترین حالت نمایش را برای شما در می آورد که در این حالت شما به تمامی امکانات برنامه دسترسی دارید و برای زمانی استفاده میشود که شما از برنامه برای ایجاد فایل و ویرایش فایل استفاده می نمایید.اما گزینه Outline View پانل Outline  را به نمایش در می آورد.به طور  خلاصه شما در این پانل میتوانید به صورت کلی و با دیدی کلی نگر به تغیرات و ویرایش در محتوای اسلاید بپردازید و اعم کاربرد آن در مورد محتوای متنی اسلاید میباشد.

گزینه Slide Sorter  به شما این امکان را میدهد تا بتوانید در یک نمای مفید و کلی به مدیریت اسلاید ها بپردازید.
در بسیاری از موارد همواره برای ما پیش آمده تا بخواهیم فایل خود را به دیگران داده و آنها نیز در ویرایش آن سهیم باشند و یا به هر دلیلی مانند توضیحات افزودنی نیاز داشته باشیم تا در مورد هر اسلاید توضیحات و اطلاعاتی را به صورت پیام بگذاریم به صورتی که در نمایش اسلاید به اجرا در نیاید،در اینچنین مواردی شما میتوانید در حالت Note Page قرار گرفته و پیام خود را درج نمایید تا کاربر مورد نظر شما بتواند با قرار گرفتن در این حالت نمایشی آنها را ببیند:

اما اگر فقط قصد خواندن سند را دارید گزینه Reading View این امکان را برای شما با حذف تمامی سربرگ ها،نوار ها و ابزار ها فراهم می آورد .برای بازگشت به حالت اولیه در نوار پایینی برنامه روی آیکون Normal کلیک نمایید.

دومین بخش در سربرگ View بخش Master Views میباشد.

  • Slide Master:نمای مرجع اسلایدها که میتوانید در اصل اسلاید ها تغیر ایجاد نمایید تا در همگی اسلاید ها اعمال شود.
  • Handout Master:در این نما میتوانید تنظیماتی را مانند تعداد اسلاید های درون صفحه را قبل از چاپ انجام دهید.
  • Notes Master:در این نما شما میتوانید طراحی نمای آن را تغیر دهید.

سومین بخش در سربرگ View بخش Show میباشد:

با فعال کردن Ruler خطکش کارتان را فعال کنید.گزینه Gridlines یا همان خطوط شبکه ای زمانی برای شما کاربرد دارد که بخواهید اشیا و تصاویر موجود در اسلاید خود را تنظیم کنید.
گزینه بعدی Guids است که مانند نرم افزار فتوشاپ خطوط راهنمایی افقی و عمودی به شما نمایش میدهد.برای تکثیر این خطوط میبایست با پایین نگه داشتن دکمه Ctrl و درگ از خطوط،آنها را تکثیر کنید.
آیکون Notes در این بخش به شما امکان درج یاداشت هایی را در فایل خود درج نمایید.بخش بعدی این سربرگ Direction است که به شما امکان راست چین کردن پانل Slide را میدهد و بیشتر برای کاربرانی مانند فارسی زبانان که به راست چین بودن عادت دارند مفید میباشد:

پنجمین بخش این سربرگ Zoom میباشد:

شما در این بخش میتوانید اندازه نمایش صفحه هر اسلاید راتغیر دهید که با کلیک بر روی آیکون Zoom این امکان به شما داده میشود تا با وارد کردن درصد بزرگ نمایی به اندازه دلخواه خود برسید.آیکون دیگر این بخش متداول ترین درصد بزرگ نمایی ها را در اختیار شما قرار میدهد.
اما بخش بعدی این سربرگ که Color/Gray scale میباشد که به شما این امکان را میدهد تا بتوانید اسلاید ها را در یکی از سه حالت رنگی،سیاه وسفید و سفید مطلق به نمایش در آورید.البته این حالت بیشتر برای زمانی کاربرد دارد که شما بخواهید قبل از پرینت،نمایی از اسلاید ها و نحوه به نمایش در آمدن آنها را داشته باشید:

آخرین بخش از این سربرگ، Window است:

  • New Window: یک پنجره دیگر باز میکند و فایل شما در دو پنجره به نمایش در می آید.در این زمان با کلیک بر روی Arrange All تمامی پنجره های ایجاد شده با هم نمایش داده میشود.
  • Cascade Window :فایل های جاری را به صورت آبشاری در می آورد.
  • Move Split: این امکان را به شما میدهد  با استفاده از کلید های جهت نما اندازه محیط کاری و پانل های برنامه را تغیر دهید.
  • Switch Windows:به شما امکان میدهد تا هر کدام از فایل های جاری خود را که در حالت اجرا میباشند را به نمایش در بیاورید.

 

درباره ی mohammad06

مطلب پیشنهادی

آموزش ورد ۲۰۱۳ قسمت ششم-ذخیره سند

در ذخیره یک سند Word دو حالت وجود دارد: ۱-زمانی که شما بخواهید سند خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *